Finanční produkt, který dělá životy veselejšími

Znáte pojem americká hypotéka? Tento název je velmi atraktivní už jen kvůli tomu, jak zní. Tento druh hypotéky pochází z USA, kde si lidé půjčují i větší obnosy peněz, a to bez ohledu na to, na co je využijí. Jestliže vás již napadá, jak byste využili například dvě stě tisíc korun, a tento plán byste rádi zrealizovali, pak si najděte společnost, která tento typ hypotéky nabízí. Povětšinou to jsou nebankovní společnosti, které jsou celkově více smířlivé, co se týče schvalování úvěrů. I proto jim nezáleží na tom, zdali peníze využijete na bydlení, anebo si pořídíte třeba zájezd k moři.

Jaké podmínky lze očekávat?

Tak jako ostatní úvěry, i americká hypotéka má určitá úskalí. Protože se jedná o hypotéku, je nutné ručit nějakou nemovitostí. Nemůžete přijít ke své oblíbené nebankovní společnosti a požádat o úvěr bez toho, abyste měli k dispozici dům. Tímto způsobem se dá americká hypotéka charakterizovat. Je to dokonalý úvěr, který má svá ale. Jestliže vám však ručení nemovitostí nečiní problém, pak máte dveře otevřené a máte před sebou příležitost zdokonalit si život právě tímto způsobem. Záleží tedy na vás, zdali americkou hypotéku využijete a začnete si žít jako v bavlnce, anebo nikoliv.

Jaké výhody a nevýhody americká hypotéka nabízí?

Žádný úvěr není dokonalý, stejně jako americká hypotéka. Je zde však tolik výhod, že se k této možnosti obrací stále více lidí. Obrovskou výhodou, která již byla zmíněna, je možnost koupit si to, co budete chtít. Můžete zainvestovat opravdu do čehokoliv, do čeho se vám zachce. Další výhodou v případě nebankovních společností je absence dlouhého schvalovacího procesu, který obsahuje nahlížení do registrů a dokazování příjmů. Naopak nevýhodami u tohoto druhu úvěru jsou podmínky splácení, které pro někoho mohou být velmi nevýhodné. Úrok a celkově RPSN je zde podstatně vyšší, než u ostatních, účelových úvěrů.  V závěru je však americká hypotéka skvělým finančním produktem, který se vyplatí využít.